www

WWW - hosting

Zaměstnacům a studentům je umožněno vytvářet své webové prezentace v rámci fakultních stránek.

Disk "P:" - Mapování osobního webového adresáře, který se fyzicky nachází ve Vašem domovském adresáři (disk "F:") v adresáři "WWW".

Disk "O:" - Přístup do speciálních webových adresářů pro ústavy, projekty, domény - záleží na přístupových právech jaké adresáře uvidíte.


Jaké tedy můžou být webové adresy:

1) Adresa Vašich stránek je např. http://www.fd.cvut.cz/personal/jacura tzv. mění se pouze poslední část (jacura) za jiné username (např. xnovak). Username pište s malými písmeny!!!

2) Na obrázku je patrné vytváření URL adres ze struktury adresářů na disku O:

Struktura adresářů na disku O

Důležitá upozornění:

V URL adrese se rozlišuje velikost písmen (např. .../INDex.html není index.html) - server běží pod Linuxem důsledně používejte http://www.fd.cvut.cz/....

Přidávat stránky na web můžete:

přihlášením na školní PC a použít namapovaný disk: P: (nebo přes disk F:\WWW) - osobní stránky
na disku F musí být vytvořen adresář "WWW" (velkými písmeny) a přiděleny novellovská práva: pokud není adresář WWW vytvořen, vytvoříme adresář WWW (velkými písmeny) a následně po kliknutí pravým tlačítkem na tomto adresáři vyberete nabídku "Trustee Rights..." (musíte být přihlášeni do novella)

pridani práv
pokud nejsou přidělena práva uživateli fdweb_connect, tak jej nejdříve přidáme a následně přidáme práva:

pridani práv
pridani práv O: - stránky projektů, ústavů a domén 4 řádu vzdáleně přes nějakého FTPS klienta. (viz. Vzdálený přístup k fakultním diskům)

Jaké technologie můžete používat:

skriptovací jazyk PHP 5

databázový systém MySQL 4.0 nebo 5.0 (o vytvoření svojí databáze nutno zažádat webmastera). Pro lokální přístup používejte 127.0.0.1:3306 nebo 127.0.0.1:3307 (záleží na verzi MySQL)


V případě jakýchkoliv dalších problémů využijte Helpdesk